Nachádzate sa tu

Domov

00. Základná terminológia webu

Zakladne www pojmyV tomto článku by sme Vám radi priblížili základné pojmy, ktoré tvorba internetovej stránky so sebou nesie, a ktorým potrebujete rozumieť.

Internatová doménu – jedná s o dobre známu adresu stránky, ktorá je pre každú stránku unikátna. Každá doména má svoju koncovku, buď na základe krajiny .sk, .pl, .cz alebo na všeobecnom základe ako .com, .org, . net atd.. Doména sa dá kúpiť, resp. prenajať, pričom sa za ňu platí poplatok, najčastejšie na ročnej báze. V prípade, že za doménu nezaplatíte včas, bude zablokovaná a budete musieť žiadať o jej obnovenie.

Subdoména – keď už máte svoju doménu napr. www.lm-uctovnictvo.sk, tak pod touto doménou si môžete zadarmo vytvoriť akúkoľvek sub-doménu, pre rôzne oblasti podnikania resp. činnosti napríklad poradna.lm-uctovnictvo.sk, forum.lm-uctovnictvo.sk atd.

Webhosting – predstavuje fyzický priestor na externom serveri, kam umiestnite svoju stránku a tak ju prostredníctvom domény sprístupníte internetovej komunite. Cena webhostingu závisí od viacerých parametrov, ako veľkosť úložného priestoru, počet e-mailových adries atd., pričom existuje veľa poskytovateľov webhostingu. Za nás by sme Vám odporučili www.websupport.sk. 

Keď máte dománu a webhosting, už potrebujete len vytvoriť optimizovanú internetovú stránku a Váš biznis, resp. hobby je online.

SEO – je skratka pre Search Engine Optimization, po našom optimizácia pre internetové prehliadače, ktorá predstavuje návod na to ako vytvoriť internetovú stránku, tak aby jej rozumeli aj internetové vyhľadávače, aby vaša stránka dosahovala čo najvyššie pozície v internetovom vyhľadávaní.  

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu