Nachádzate sa tu

Domov

08. Typy obsahu v Drupale

V článku  2. Základná štruktúra Drupalu sme si predstavili základné stavebné prvky Drupalu, ktoré budeme pre správne fungovanie stránky potrebovať. V nasledovných článkoch si predstavíme konkrétne moduly, ich inštaláciu , funkcionalitu a použitie. Najskôr začneme s predinštalovanými modulmi a ukážeme si ako ich nastaviť.

Najzákladnejší stavebný prvok predstavuje Content Type (Typ Obsahu), ktorý sa skladá z predinštalovaných typov obsahu, ktoré sa skladajú z jednotlivých polí, tzv. Fields. Content type slúži na vytvorenie tela a obsahu našej internetovej stránky.

Drupal vo svojej základnej inštalácii ponúka tri druhy Typov obsahu, pričom v tomto tutoriáli si ukážeme ako vytvoriť vlastný typ obsahu.

Drupal typy obsahu

Po kliknutí na Pridať typ obsahu nastavíme jeho základné atribúty, ktoré zobrazujú nasledovné obrázky. Toto nastavenie predstavuje istý základ, ktorý sa intuitívne dá prispôsobiť presne podľa predstáv. 

Po tom ako vytvoríme nový Typ obsahu s vyššie uvedeným nastavením môžeme pridať náš prvý článok. Cez menu Obsah - Pridať Obsah zvolíme nami vytvorený Typ obsahu, čím sa dostaneme ku vytvoreniu prvého článku. 

Tu prichádzame ku pojmu Polí, tzv Fields. Novo vytvorený typ obsahu v sebe zahŕňa len dva základné Fields a to konkrétne:

Nadpis- predstavuje nadpis článku

Body - predstavuje textové telo článku

Z toho vyplíva, že v sučasnom stave by sme boli schopní vytvoriť jednoduchý článok, resp. stránku, ktorá dokáže zobraziť extové pole a nadpis. Ak však chcme na stránku pridať obrázok, musíme nainštalovať Image Field do nami vytvoreného typu obsahu.

Teda cez menu Štruktúra - Typy obsahu klikneme na Spravovať polia, kde pridáme Nové pole typu Obrázok.

Po uložení nového Poľa sme chopní na stránke zobraziť Nadpis, Textové pole ako aj obrázok.

Rovnakým spôsobom môžeme na stránku vložiť Field, ktorý napríklad umožní stiahnuť súbor zo stránky. 

 

 

Všetky príspevky v tejto kategórii:

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu