Nachádzate sa tu

Domov

13.Google Analytics - meranie výkonu stránky

Google analytics je vynikajúci nástroj od Google, ktorý umožnuje analyzovať Vašu stránku, a ponúka veľmi užitočné prehľady a štatistiky o návštevnosti a správaní sa návštevníkov stránke. Na to aby ste mohli využívať Google Analytics, musíte mať Google emailové konto, prostredníctvom ktorého sa do Analytics prihlásite. 

Google Analytics

Po prihlásení a kliknutí n Zaregistrovať sa  musíme nastaviť účet, kde zadáme informácie o internetovej stránke.(v našom prípade to bude LM - Účtovníctvo) .

Po tom ako máme vytvorené konto, veľmi dôležitým krokom je fyzické previazanie Google Analitics a našej stránky, tak,  aby Analytics mohli začať zbierať štatistiky ohľadom internetovej stránky. Urobíme to prostredníctvom vloženia Javascript kódu do tela každej jednej stránky (podstránky), ktorú chceme monitorovať. 

V prípade že máte stránku vytvorenú prostredníctvom niektorého z CMS redakčných systémov, stačí Vám nainštalovať zodpovedajúci module, do ktorého zadáte unikátny kód ktorý vygeneroval Google Analytics. V prápade Drupalu sa jedná o Google Analytics Module ( pre viac info o drupale si prečítajte naše Webdesign tutoriály.) V prípade, že máte stránku písanú v .html alebo .php, musíte vložiť skript do tela každej podstránky. Návod ako na to pekne popisuje Analytics priamo v procese registrácie.

Po tom čo je skript v tele internetovej stránky, po prihlásení, Google Analytics môže začať sledovať stránku a zbierať o rôzne štatistiky.

 

 

 

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu