Nachádzate sa tu

Domov

13. Inštalácia textového editora

V základnej inštalácii Drupalu nie je nainštalovaný žiadny textový editor, a teda bez znalosti css by sme neboli schopní formátovať text. Na to aby sme ho mohli upraviť, musím nainštalovať Drupal module editor, ktorý umožní formátovanie textu podobne ako vo Worde. Z drupal stránky stiahneme module WYSIWYG editor . a nainštalujeme ho. Po tom ako je modul nainštalovaný a povolený, musíme ho nakonfigurovať, respektíve mu doinštalovať textový editor. Cez menu Moduly, klikneme na Konfigurácia.

Po kliknutí na konfiguráciu, sa dostaneme do konfiguračného menu, kde vyberieme text editor, ktorý budeme inštalovať. V našom prípade to bude CKEditor, ktorý stiahneme priamo prostredníctvom CKEditor download linku.

Potom ako máme editor stiahnutý, musíme ho nahrať na nasledovné miesto: sites/all/libraries/ckeditor, pričom je dôležité, aby výsledná cesta pre  ckeditor.js súbor vyzerala nasledovne: sites/all/libraries/ckeditor/ckeditor.js.

Po tom ako máme editor nahraný  na správnom mieste refreshneme stránku konfigurácie, pričom vidíme, že máme na výber nasledovné možnosti, kde aktivujeme nainštalovaný editor.

Ďalším krokom je nastavenie funkcií, ktoré chceme v editore používať, ako Bold, Italics, Zarovnanie, Riadkovanie...

Po ukončení inštalácie môžeme písať články s využitím kvalitného textového editora.

 

Všetky príspevky v tejto kategórii:

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu