Nachádzate sa tu

Domov

Ako zrýchliť pomalý počítač

Každý jeden počítač po istom čase začne strácať na svojej výkonnosti, inými slovami už  to nie je to , čo býval za mlady, pričom pomlaý počítač je nočná mora, ktorá žerie Váš čas a nervy.

V tomto článku by sme Vám radi ponúkli niekoľko typov na zrýchlenie počítača, bez zásahov do hardware.

Pravidelný reštat - Nenechávajte počítač dlhšiu dobu bez vypnutia alebo reštartu      

Programy bežiace na pozadí systému – vypnite všetky nepotrebné programy, ktoré bežia na pozadí systému, ktorých môže byť postupom času vzhľadom na rôzne inštalácie relatívne veľa.

Napájanie počítača na najvyšší výkon – existuje niekoľko nastavení výkonu počítača vzhľadom na napájanie, v prípade, že chcete z počítača dostať maximum, možnosti napájania nastavte na maximálny výkon.

Odvírenie počítača – uistite sa, že mate nainštalovanú aktuálnu verziu antivírového program s najaktuálnejšou databázou vírusov a spustete komplexnú kontrolu počítača. 

Vyčistite pevné disky – nepotrebné súbory ako napr. cookies, zbytočne zaberajú veľa miesta a tak zahlcujú a spomalujú počítač. Existuje niekoľko dobrých spôsobov resp. programov na vyčistenie pevného disku. Každý Windows má vo svojich systémových nástrojoch zabudovaný program na čistenie disku, ktorý spustíte cez Štart – Príslušenstvo – Systémové nástroje – Čistenie disku. Vyberte disky, ktoré chcete vyčistiť a spustite program. Program spustí analýzu disku, ktorá môže chvíľu trvať a vyráta, koľko nepotrebných súborov, v ktorých oblastiach môžete vymazať. Zakliknite jednotlivé možnosti a potvrďte odstránenie nepotrebných súborov stlačením OK.

Ďalším veľmi užitočným programom, ktorý ponúka silnú free verziu je CC Cleaner. Princíp je rovnaký ako tomu bolo v prvom prípade, kedy CC Cleaner analyzuje nepotrebné súbory a tak ich vymaže, čím disk vyčistí. 

CC Cleaner navyše ponúka možnosť opravy Registrov, ktorá umožní poupratovať v registroch a opraviť prípadné chyby.

Defragmentácia Disku –  po tom ako sme počítač zbavili nepotrebných súborov, pomocou defragmentácie existujúce súbory na disku usporiadame tak, aby boli  prístupnejšie, resp. aby neboli chaoticky rozhádzané po celom disku.  Defragmentáciu pustíme cez Štart – Príslušenstvo – Systémové Nástroje – Defragmentácia Disku.

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu