Nachádzate sa tu

Domov

00. Internetová bezpečnosť

V nasledovnej sérii článkov sa budeme zaoberať internetovou resp. IT bezpečnosťou. V dnešnom IT svete si každý viac menej uvedomuje, že tu nejaké počítačové vírusy existujú, ale vo všeobecnosti ich vnímame ako čosi abstraktné, čo raz za čas spomalí počítač, a tak sa to nejak vylieči a fungujeme ďalej.

Reálny problém vírusov si však uvedomíme, až keď nám "šikovný" hacker zablokuje prístup k emailovej schránke, alebo pri platbe kartou cez internet ukradne pár 100 EUR, ktoré je len veľmi ťažko vrátiť späť, pričom podobných prípadov pribúda čím ďalej tým viac.

Ďalšou zaujímavou témou je ochrana súkromia, ktoré je čoraz viac ohrozené rozmachom smart telefónov, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch až príliš "SMART", využívajúc skutočnosť, že ich máme nonstop pri sebe. 

V niekoľkých nasledovných článkoch nechceme moralizovať a už vôbec nie písať konšpiračné teórie. Skúsime sa pozrieť na to, ako systém vírusov funguje, čo to vlastne vírusy sú, prečo sú nebezpečné, ako sa proti nim chrániť a v prípade, že napadli Váš počítač, ako ich odstrániť. 

Reklamné odkazy

kosime.sk
Kosenie trávy, čistenie pozemkov a záhradnícke práce
 
 
Chipmo.sk
Dizajnové doplnky pre dom a záhradu